عمومی

هرچه در رابطه با کلاه کاسکت باید بدانید

در مورد کلاه کاسکت بیشتر بدانید

کلاه ایمنی حرفه ای

کلاه کاسکت کلاهی هست که بروی سر قرار گرفته و باعث حفاظت سر در حوادث  و اتفاقات خارجی شده و نمی گذارد آسیب های جدی به راکب وسیله وارد شود .

نام اصلی آن کلاه ایمنی است که در جامعه به کلاه کاسکت شناخته می شود یک کلاه ایمنی فلزی است موتور سواران دوچرخه سواران و رانندگان خودرو های مسابقه ای و کسانی که در مسابقات پر خطر مانند پاراگلایدر و مسابقه در آب های خروشان و خلبانان برای ایمنی سر و گردن استفاده می کنند .

مقاومت در برابر تحمل ضربه یکی از نکات مهم در انتخاب کلاه کاسکت است . و این تنها گزینه برای انتخاب نیست بلکه گزینه های دیگری مانند نوع طراحی ، سبکی و سنگینی کلاه ، جنس کلاه ، مواد به کار رفته در آن و تهویه کلاه و آیرودینامیک بودنش ،

داشتن امکاناتی برای تماس برای راکب و اینکه کلاه مانع دید به اطراف راکب نشود قیمت کلاه متناسب با امکانات بکار رفته در آن

در کل این کلاه ها از سه بخش عمده تشکیل شده است . اولین لایه آن قسمت بیرونی است که دیده می شود . این لایه باید محکم و سخت باشد تا در برابر ضربه ، سایش و شکستگی مقاوم باشد بابت این شرایط وظیفه سختی را برعهده دارد .

تولید کنندگان کلاه های ایمنی باید در طراحی و تولید این لایه به سبکی و مقاومت آن در مقابل ضربه دقت زیادی داشته باشند.

اما لایه دوم عموما از یونولیت ساخته می شود و وظیفه گرفتن نیرو به سر را دارد و از انتقال نیرو به سر جلو گیری می کند

به این دلیل از این ماه استفاده می شود قابلیت بالای در گرفتن نیرو دارد . فضاهای خالی که در یونولیت وجود دارد مانند یک ایربک عمل کرده و ضربه را به بهترین شکل در خود خنثی می کند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا