عمومی

قوانین کلاه ایمنی موتور سیکلت

 

استفاده از کلاه

خرید کلاه کاسکت موتور باعث صرفه جویی در زندگی و کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی می شود. طبق گزارش ها و قوانینی که همه موتور سواران را به داشتن کلاه ایمنی الزامی می کند تنها استراتژی اثبات شده در کاهش تلفات موتورسواران است.سالانه هزینه های تصادفات موتور سیکلت در مقایسه با سایر تصادفات وسایل نقلیه موتوری ،به طور نامتناسب ناشی از تلفات جانی و جراحات جدی است.

در حال حاضر کلاه ایمنی موتورسیکلت از آسیب میلیاردی جامعه سالانه جلوگیری می کند

در هر کیلومتر مسافت طی شده ، موتورسواران تقریباً 28 برابر بیشتر از سرنشینان اتومبیل های سواری در تصادفات رانندگی در یک تصادف رانندگی کشته می شدند.

بر اساس انستیتوی تحقیقات حمل و نقل دانشگاه میشیگان ، در میشیگان آمریکا، که در سال 2012 قانون تمام موتورسواران خود را لغو کرد ، در صورت وجود حکم کلاه ایمنی ، 26 مورد مرگ کمتر در اثر تصادف موتورسیکلت (21 درصد کاهش) وجود داشت. علاوه بر این ، در باقیمانده سال ، پس از تصویب لغو کلاه ایمنی (آوریل 2012) ، فقط 74 درصد از موتورسواران درگیر در تصادفات کلاه ایمنی داشتند ، در حالی که در مدت زمان مشابه چهار سال گذشته 98 درصد بود.

مطالعه آسیب دیدگی تصادف موتورسواران قبل و بعد از آنکه میشیگان قانون استفاده از کلاه ایمنی موتور سیکلت را تا حدی لغو کرد ، نشان داد که به دنبال این لغو ، درصد بیماران ترومای بستری در بیمارستان با آسیب سر 14 درصد و درصد آسیب های مربوط به شکستگی جمجمه 38 درصد افزایش یافته است. این مطالعه همچنین نشان داد که بیماران ترومائی آسیب دیده به سر بیشتر از بیمارانی که از ناحیه سر آسیب ندیده اند نیاز به خدمات پرهزینه بیمارستان مانند اقامت در بخش مراقبت های ویژه ، تهویه و مداخلات جراحی مغز و اعصاب دارند.

مطالعه ای بر روی قربانیان تصادف موتور سیکلت در ویسکانسین از سال 2010-2015 توسط محققان دانشگاه ویسکانسین در مدیسون نشان داد که راکبان بدون کلاه ایمنی  در این ایالت دو برابر بیشتر از موتورسوارانی که کلاه ایمنی استفاده می کنند ، از ناحیه گردن آسیب می بینند.

در ایالت هایی که قانون کلاه ایمنی تمام موتورسواران دارند ، استفاده از کلاه ایمنی منجر به صرفه جویی در هزینه های اقتصادی 725 دلار برای هر موتورسیکلت ثبت شده در جامعه می شود ، در حالی که در ایالت های فاقد چنین قانونی 198 دلار برای هر موتورسیکلت ثبت شده است.

کلاه ایمنی در حال حاضر سالانه 2.7 میلیارد دلار در هزینه های اقتصادی صرفه جویی می کند.

در سال 2017 ، جدیدترین داده های سال اخیر در دسترس است ، موتورسواران 14 درصد از کل تلفات رانندگی را نشان می دهند ، با وجود اینکه به طور متوسط ​​فقط سه درصد از کل وسایل نقلیه ثبت شده را نشان می دهند.

با اکثریت قریب به اتفاق (بیش از 82 درصد) ، آمریکایی ها از قوانین ایالتی که همه موتورسواران را ملزم به استفاده از کلاه ایمنی می کند ، طرفداری می کنند.

کلاه ایمنی موتورسیکلت 69 درصد خطر آسیب به سر را کاهش می دهد و 42 درصد خطر مرگ را کاهش می دهد.

هنگامی که تصادف رخ می دهد ، موتورسواران برای جلوگیری از یکی از دلایل اصلی مرگ و معلولیت در آمریکا – صدمات به سر ، به محافظت مناسب از سر نیاز دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا