آشپزخانهچی بپزمسبک زندگی

طرز تهیه شیرینی خانگی ساده و ارزان + 36 دستور تهیه شیرینی در منزل

آموزش تهیه شیرینی خانگی ساده و سریع

شیرینی-خانگیاین روزهای کرونایی که مقدار دقایق حضور افراد در خانواده بالا رفته است ، وظیفه مادران هم به نسبت این حضور بالا میرود ، چون مادر خانواده است که با سلیقه و تلاش های مادرانه خودش به خانواده گرما میبخشد و باعث تحکیم خانواده میشود.
یکی از ابزارهایی که مادرها و خانوم های خونه در اختیار دارند و ابزار بسیار پر قدرتی است ، ابزار پخت و پز و آشپزی است ، در بین موارد آشپزی یکی از جذاب ترین قسمت ها ، قسمت پخت شیرینی خانگی ساده میباشد که میتوان بسیار از آن استفاده کرد.

طرز تهیه شیرینی ساده و سریع :

اکنون ما در سایت راهکار میکوشیم تا به تحکیم و راحت تر کردن کار شما در خانه کمک کنیم ، ما با ارائه انواع طرز تهیه شیرینی خانگی آسان و ارزان سعی در انتقال تجربه دیگران به شما هستیم .
اگر شماهم تجربه ای در این زمینه دارید حتما دیگران را از آن بی نصیب نگذارید و با ما در ارتباط باشید.برای پخت این شیرینی ها کار زیاد سختی قرار نیست انجام بدهیم.
فقط کافی است قدم به قدم با ما پیش بیایید:

شیرینی کنجدی خانگی

طرزتهیه-شرینی-خانگی-شیرینی-کنجدی

شیرینی کنجدی یا همان کلوچه ای کنجدی کار که یکی از بهترین عصرانه های ما ایرانی است، و هنوزم که هنوز است چه در شهرها و چه در روستا ها و شهرستان طرفداران خاص خودش را حفظ کرده ، با وجود خوشمزگی و طعم عالی ، طرز تهیه بسیار ساده ای دارد.

این شیرینی که بسیار هم مقوی است معمولا به همراه چایی سرو میشود، این شیرینی به علت وجود کنجد بسیار مورد اسقبال سالمندان و کسانی رژیم های مختلفی دارند قرار میگیرد.

کنجد به دلیل گرم بودن طبعش بیشتر در فصل زمستان مورد استفاده میگیرد، با استفاده از این شیرینی در فصل زمستان به دلیل وجود کنج در آن ، میتوانیم باعث تعدیل بدن بدن خود شویم.

مشاهده طرزتهیه شیرینی کنجدی خانگی

شیرینی قطاب خانگی

طرزتهیه-شرینی-خانگی-قطاب-یزدی

ما ایرانی ها در هر منطقه ای که سفر میکنیم با یک شیرینی مخصوص آن منطقه برخورد میکنیم که بسیار خوشمزه و پرطرفدار هستند. مثل شیرینی پادرازی ، شیرینی قطاب ، شیرینی نخودچی ، شیرینی بهشتی، باقلوا ،تاک و…یکی از معروفترین شیرینی های سنتی ، شیرینی قطاب است که اصالتا به شهر یزد بر میگردد ،  این شیرینی در شهر یزد و دیگر شهرهای ایران بسیار پرطرفداراست.خیلی از ماها در منزل فکر میکنیم که نمیشود این نوع از شیرینی ها را در منزل درست کرد، در صورتی که درست کردن این شیرینی ها در منزل کار بسیار آسانی خاهد بود. این شیرینی را در مراسم و جلسه میتوانید بیاورید و مهمان خود را شگفت زده کنید.

البته نوعی از قطاب هم منسوب به کرمان است ولی قطاب معروف، قطاب یزد  است.

مشاهده طرزتهیه شیرینی قطاب خانگی

سوهان عسلی خانگی

سوهان عسلیدربین شیرینی ها ، یک نوع شیرینی آجیلی داریم که طرفدار های خاص خودش را دارد و بسیار هم خوش طعم و خوش خوراک هستند، از دسته شیرینی جات آجیلی یک نمونه منحصر به فرد و جود دارد که خاص است و میشود روی آن حساب ویژه باز کرد، سوهان عسلی که به عنوان یک شیرینی مخصوص عید نوروز در گذشته به کار میرفته ولی امروزه به عنوان یک شیرینی در جلسات مختلف به کار میرود و مورد استقبال هم قرار میگییرد.سوهان عسلی به دلیل موادی که در آن به کار میرود بسیار مقوی است ولی با توجه داشت که بسیار پر کالری است، پس خیلی از افراد در خورد آن باید دقت داشته باشند.

مشاهده طرزتهیه سوهان عسلی

شیرینی فاج نخودچی بدون فر

طرزتهیه-شرینی-خانگی-شیرینی-نخودچیشیرینی نخودچی بدون فر از آن شیرنی هایی است که هر کسی ازش یک خاطره ای دارد ، از شیرینی های قدیمی ایرانی ها هست ، از آن شیرینی هایی که مادر بزرگ ها برایمان درست میکنند.

شیرینی نخودچی به دلیل طعم منحصر به فردی که دارد و همچنین طرزتهیه آسان و ساده و به اضافه مواد اولیه ارزان و دم دستی طرفداران بسیار زیادی دارد .خیلی ها گمان میکنند که طرز تهیه این شیرینی سخت هست ، ولی درست کردن این شیرینی بسیار ساده تر از آن چیزی است که شما فکرش را میکنید.

طرزتهیه شیرینی خانگی فاج نخودچی

شیرینی میسوا بدون فر

طرزتهیه-شرینی-خانگی-شیرینی-میسواشیرینی میسوا از شیرینی های پر طرفدار و مورد استقبال همگان است ، شیرینی ای که امروزه به پاییه ثابت مجالس و مهمانی های ما تبدیل شده.
شاید برخی بر این گمان میکنند که طرزتهیه شیرینی میسوا خیلی سخت است ، یا این که حتما نیاز به فر دارد ، درصورتی که اصلا اینگونه نیست ، شما میتوانید به راحتی هرچه تمام تر و بدون فر شیرینی میسوا را درست کنید .

 

 

مشاهده طرزتهیه شیرینی میسوا خانگی

سوهان قم

طرزتهیه-شرینی-خانگی--سوهان-قمطرز تهیه مرحله به مرحله سوهان قمی در کمترین زمان
در طرزتهیه سوهان قم فقط از آرد جوانه گندم ، شکر ، زعفران وکره یا روغن خوب استفاده می‌شود و عسل و گلوکز ندارد اما ما این ها را اضافه می کنیم تا مدت زمان پخت سوهان را کم کنیم؛ در غیر این صورت سه تا پنج ساعت باید سوهان را هم بزنیم.

 

 

مشاهده طرزتهیه سوهان قم در منزل

رولت حلوا

رولت حلواخیلی از خانم ها هستند که دوست دارند خودشون توی خونه شیرینی یا رولت حلوا درست کنن .

 

 

 

مشاهده طرزتهیه رولت حلوا خانگی

چیز کیک یخچالی

چیز کیک یخچالیچیز کیک یخچالی یکی از خوشمزه ترین و محبوب ترین دسر های دنیا است که طرفداران بسیار زیادی دارد.
چیز کیک امروز در کافه ها و رستوران ها و حتی بستنی فروشی ها نیز سرو میشود و مورد استقبال مخاطبیین قرار میگیرد.

این دسر عالی در طعم ها و مدل های مختلفی سرو میشود که معروف ترین آنها با طعم های توت فرنگی، شکلاتی، بیسکویتی، و کیکی استفاده میشود.

اگر تا به امروز از این شیرینی استفاده نکرده ایید پیشنهاد میکنیم حتما یکبار هم که شده آن را استفاده کنید، بعد از میل نمودن این شیرینی یقینا مشتری آن خواهید شد . حالا این لذت موقعی بیشتر میشود که خودتان با دستان خودتان این شیرینی رت آماده و تهیه کرده باشید.

بر خلاف ظاهر این شیرینی، طرز تهیه ی آن بسیار ساده و آسان است، به این صورت که به روش یخچالی و با استفاده از فر درست میشود.

مشاهده طرزتهیه چیزکیک یخچالی خانگی

شیرینی (نان) پنجره ای بدون فر

شیرینی پنجره ای بدون فرخانم هایی هستند در منزل که میخواهند شروع به شیرینی پزی کنند ولی فر ندارند، نگران نباشید روش هایی هست که میشود بدون فر هم شیرینی خانگی پخت ، یکسری از شیرینی های موجود طرزتهیه شون خیلی راحت تر از اون چیزیه که فکرشو بکنید، مثلا شرینی پنجره ای بدون فر ، که یکی از شیرینی های پر طرفدار این روزهای کرونایی هست.

 

مشاهده طرزتهیه شیرینی پنجره ای خانگی

باسلوق بدون فر

باسلوق بدون فراز شیرینی خانگی باسلوق بدون فر هر چی بگیم بازم کمه …!
امروزه خانم های زیادی هستند که دوست دارند خودشون توی خونه شیرینی درست کنم و این کارشون دلایل مختلفی داره. درست کردن شیرینی های تر به امکانات زیادی احتیاج داره اما درست کردن شیرینی های خشک مثل شیرینی دانمارکی ، شیرینی پنجره‌ای، شیرینی نعلی و باسلوق را میشه توی خونه ها درست کرد.

 

مشاهده طرزتهیه باسلوق خانگی

ویفر خانگی

ویفر خانگیویفر خانگی ، یک شیرینی خوش مزه و خوش خوارک با ماندگاری بالا که در مزه های ( موزی –لیمویی و پرتغالی و …) با تنوع زیاد در هایپر مارکت ها به فروش میرود با اینکه میتوانیم در هایپر مارکت ها و سوپر مارکت ها تهییه کنیم میتوانیم در خانه به راحتی این ویفر را درست کنیم . میتوانیم با درست کردن این ویفر در خانه به فکر سلامتی خود و اعضای خانواده باشیم

برای تهیه این ویفر خانگی به زمان خیلی کمی نیاز داریم پس میتوانیم این ویفر را در خانه تهییه کنیم، در ادامه طرز تهیه این ویفر خانگی را در راهکار به شما آموزش خواهیم داد .

با درست کردن این ویفر اعضای خانواده دور هم جمع میشوند و با خوردن این ویفر لذت میبرند میتوان همراه این ویفر خوش مزه چای و یا قهوه سرو کرد .شما میتوانید با استفاده از اسانس های با طعم های پرتغالی، هلو، لیموو… طعم های مختلف آن را امتحان کنید با همراه باشید تا طرز تهیه این ویفر را آموزش ببینیم

مشاهده طرزتهیه ویفر خانگی

شیرینی سپه سالاری

شیرینی سپه سالاریشیرینی سپه سالاری یکی از شیرینی ها عالی و بسیار خوش طعم این روزهای مهمانی های خاص ما، خودتون درستش کنید.

مشاهده طرزتهیه شیرینی سپه سالاری

قریبای سوریه ای

شیرینی قریبای سوریه ایشیرینی قریبای سوریه ای یکی از بهترین شیرینی های موجود در بازار است که شما میتوانید با راحت ترین روش آن را با راهکار در منزل بپزید.

مشاهده طرزتهیه شیرینی قریبای سوریه ای

شیرینی بادامی

شیرینی بادامیدر این روز های کرونایی طرفداران شیرینی های خانگی زیاد شده،ولی در بین شیرینی ای معمولا شیرینی های خشک ، طرفداران بیشتری از شیرینی های تر دارند، چون هم طرز تهیه ی راحت تری دارند و هم مدت زمان نگهداری شون خیلی بیشتر از شیرینی تر خواهد بود. شیرینی های خشک که بخش زیادی از شیرینی های مجالس  و مراسمات مارا تشکیل میشوند انواع مختلفی دارند و تنوع آنها از شیرینی های بیشتر است مثلا شیرینی نخودچی، شیرینی ساق عروس، شیرینی کشمشی و…
امروز به این لیست میخواهیم یک شیرینی خانگی بسیار ساده و آسان ولی خوش طعم و پرطرفدار اضافه کنیم ، شیرینی بادامی که مطمئنا با استفاده کردن از آن مشتری آن خواهید شد.

از ویژگی های این شیرینی ، ساده و آسان بودن طرز تهیه آن است ، همچنین اینکه خمیر این شیرینی نیاز به ورز دادن ندارد قدرت تزئین بالا شیرینی و …

مشاهده طرزتهیه شیرینی بادامی خانگی

شیرینی برشتوک نخودچی

برشتوک-نخودچیاولین ویژگی شیرینی برشتوک نخودچی این است که بر خلاف دیگر شیرینی های خوشمزه نیازی به فر ندارد.بسیاری از علاقه مندان تهیه شیرینی خانگی به دلیل نداشتن فر در منزل به دنبال شیرینی های بدون نیاز به فر هستند.این شیرینی انواع مختلفی دارد، برشتوگ شکلاتی ، برشتوک دورنگ ، برشتوک نخودچی آرد گندم و…اکنون در سایت راهکار میخواهیم به طرز تهیه شیرینی برشتوک نخود چی بپردازیم.

مشاهده طرزتهیه شیرینی برشتوک نخودچی خانگی

اسلایس مکرون گردویی

اسلایس مکرون گردوییاول توضیح کوتاه: اسلایس مکرون گردویی روبه دلیل مشباهت زیاد آن با کیک هم میتوان آن را علاوه بر شیرینی کیک نیز در نظر گرفت. طرز تهیه ی اسلایس مکرونی گرویی شباهت بسیار زیادی با طرز تهیه اسلایس مکرونی نارگیلی دارد و تنها تفاوت آن در لایه های آن ها است در اسلایس مکرون نارگیلی لایه های نارگیلی وجود دارد ولی در اسلایس مکرون گردویی لایه های گردویی وجود دارد و همین دلیل طرز تهیه این دو اسلایس مکرون به هم شباهت های زیادی دارد.

این اسلایس مکرونی گردویی را میتوان در همه ی خانه ها پیدا کرد و اگر شما  هر زمان اراده کنید میتوانید این شیرینی رو به راحتی درخانه هایتان درست کنید این کیک معمولا به عنوان عصرونه در خانواده ها هست اما آن را نیز میتوان دردوره های عصرونه در جمع دوستان و فامیل از آن استفاده کرد و با استقبال گرم افراد مواجه شد . این شیرینی به خاطر داشتن ظاهری خوب و دوست داشتنی طرفدار های زیادی را به خود جمع کرده است . امیدوارم شما هم یکی از طرفدار های این شیرینی خوش مزه و خوب باشید.

مشاهده شیرینی اسلایس مکرون گردویی خانگی

شیرینی ناپلئونی

شیرینی ناپلئونیشیرینی ناپلئونی که امروزه به معروفترین شیرینی مجالس ایرانی ها تبدیل شده است، بسیار خوش طعم و همه پسند و مقوی است به صورتی که این شیرینی دارای 938کالری، 32گرم چربی، کربوهیدارت150گرم، پروتئین12گرمو کلسترول 1.8 میلیگرم است.

این شیرینی بین المللی ، اصلیتش به کشور فرانسه بر میگردد، البته دلیل خاصی برای نام گذاری این شیرینی پیدا نکردیم. ولی در این حد میدانیم که ناپلئون از اسم هایی است که در خانواده ای اشرافی فرانسه به کار میرود.

این شیرینی از خمیر هزار لا و کرم کاستارد یا خامه زده شده تهیه میشود.

کاربران راهکار تجبربه کرده اند، حس درست کردن این شیرینی در منزل توسط خودتان حس و لذت بسیار خوبی دارد پس پیشنهاد میکنیم شما هم دست به کار بشوید و خودتون شروع به پخت شیرینی ناپلئونی بکنید.

مشاهده طرزتهیه شیرینی خانگی ناپلئونی

سوهان عسلی

سوهان عسلیدربین شیرینی ، یک نوع شیرینی آجیلی داریم که طرفدار های خاص خودش را دارد و بسیار هم خوش طعم و خوش خوراک هستند، از دسته شیرینی جات آجیلی یک نمونه منحصر به فرد و جود دارد که خاص است و میشود روی آن حساب ویژه باز کرد، سوهان عسلی که به عنوان یک شیرینی مخصوص عید نوروز در گذشته به کار میرفته ولی امروزه به عنوان یک شیرینی در جلسات مختلف به کار میرود و مورد استقبال هم قرار میگییرد.

سوهان عسلی به دلیل موادی که در آن به کار میرود بسیار مقوی است ولی با توجه داشت که بسیار پر کالری است، پس خیلی از افراد در خورد آن باید دقت داشته باشند

این شیرینی طرز تهیه بسیار ساده ای دارد و از طرفی مواد اولیه آن نیز بسیار ساده و ارزان به دست می آید : اکنون با راهکار به سراغ درست کردن این شیرینی میرویم

مشاهده طرزتهیه سوهان عسلی در خانه

شیرینی اتابکی

شیرینی اتابکیاگر یک بار این شیرینی خوشمزه و پر طرفدار را در خانه درست کنید عاشقش میشوید، یکی به خاطر راحت بودن دستور پخت این شیرینی خانگی ، و دومی به خاطر طعم لذیذش.

مشاهده طرزتهیه شیرینی خانگی اتابکی

شیرینی مینیاتوری

طرزتهیه-شرینی-خانگی-شیرینی-مینیاتوریشیرینی های مینیاتوری از آن دسته شیرینی ها هستند که خیلی ها فکر میکنند که نمیشود آن ها را درخانه درست کرد.
در صورتی که تفکر قطعا اشتباه است.

امروز درسایت راهکار میخواهیم طرز تهیه شیرینی میینیاتوری در خانه را باهم مرور کنیم.

این شیرینی بسیار پرطرفدار  و خوش طعم شباهت بسیار زیادی به شیرینی نخودچی دارد ولی با این تفاوت که میشود تزئینات و رنگ بندی های بیشتری را روی آن پیاده کرد.

این شیرینی بر خلاف شیرینی نخودچی در تمام مجالس استفاده میشود و اصلا به عنوان یک شیرینی مجلسی محسوب میشود. شیرینی مینیاتوری وسیله خوبی برای جمع کردن خانواده به دور هم است.

مشاهده طرزتهیه شیرینی خانگی منیاتوری

مارشمالو خانگی

طرزتهیه مارشمالو خانگی

مارشمالو، شیرینی بسیار خوشمزه ای است که مورد استقبال بسیار زیاد بانوان و همچنین کودکان و نوجوانان قرار گرفته است، پیشنهاد راهکار برای شما این است که شما خودتان آستین بالا بزنید و با یک دستور طرز تهیه مارشمالو بسیار ساده و آسان مارشمالو را درست کنید.

این شیرینی را بیشتر دربازار پیدا خواهید کرد، با طعم های متنوع ، که آوازه ی این شیرینی به سرعت در جهان پیچیده و به یک شیرینی بین المللی تبدیل شد.

مشاهده طرزتهیه مارشمالو خانگی

لوکوم پرتقالی

شیرینی-خانگی---لوکوم-پرتقالی

لوکوم پرتقالی یک شیرینی خانگی فوق العاده خوشمزه و پر طرفدار است که ریشه ای ترکیه ای دارد، دربین طرفداران این شیرینی نام کودکان و نوجوانان از بقیه گروه ها بیشتر به چشم میخورد . لذا شما میتوانید برای سرگرم کردن فرزندان و حتی فرزندان مهمانان خود این شیرینی را در منزل درست کنید تاروزی به یاد ماندنی را از خودتان در ذهن آنان به جای بگذارید.

بر خلاف آن چیزی  که تصور میشود ، طرز تهیه لوکوم نسبت به خیلی از شیرینی های دیگر آسان تر است. پس سایت راهکار به شما پیشنهاد میکند تا اگر تابه حال این شیرینی را امتحان نکرده اید ، حتی برای یکبار هم که شده آن را درست کنید. طرز تهیه این شیرینی مثل تهیه باسلوق گردویی ویا شیرینی مسقطی است، تنها یک تفاوت دارند و آن استفاده از آب میوه تازه در ترکیب لوکوم است. البته باید گفته شود که لوکوم ژلاتین هم ندارد.

مشاهده طرزتهیه شیرینی خانگی لوکوم پرتقالی

ساق عروس

طرزتهیه-شرینی-خانگی-ساق-عروس

اگر در شهر مازندران یک دور بزنید بعید است که شیرینی خانگی ساق عروس به چشمتان نخورد. شیرینی ساق عروس شیرنی سنتی ایران سات که اصالت آن به شهر مازندران بر میگردد، خوشمزگی ، لطافت ، طرز تهیه آسان با عث شده تا این شیرینی از شهرت خوبی برخوردار بشود. در گذشته شهرت این شیرینی خیلی بیشتر بود ولی امروزه کمکم این شهرت دارد کم میشود .

سایت راهکار بهشما پیشنهاد میکند تا حتما این شیرینی را به عنوان شیرینی های مخصوص عید خود درست کرده و با استفاده از این شیرینی به استقبال مهمانان خود بروید.

مشاهده طرزتهیه شیرینی خانگی ساق عروس

نوشته های مشابه

‫22 دیدگاه ها

 1. سلام الان خب پس دستور پختش کجاست؟
  ما از کجا بفهمیم چطوری باید درستش کنیم؟
  مسخرمون کردید؟

  1. سلام سارای عزیز
   باید یک ورقه روغنی پهن کنی ته قالب
   البته این توی شیرینی پزی هست
   توی کیک پزی هم راه های دیگه ای داره

 2. بازتاب: طرز تهیه فاج شیرینی نخودچی بدون فر +اموزش کامل با 5 گام بسیار ساده و آسان - راه کار
 3. بازتاب: طرزتهیه شیرینی قریبای سوریه ای در منزل + کاملترین آموزش با 8 گام ساده - راه کار
 4. بازتاب: طرزتهیه شیرینی اتابکی + کامتلرین روش با 14 گام ساده و آسان - راه کار
 5. بازتاب: طرز تهیه شیرینی تر خانگی + با کاملترین آموزش در 11 گام - راه کار
 6. بازتاب: طرز تهیه شیرینی خانگی ساده 🥧آموزش 34 نوع شیرینی خانگی+تصویر - طرزتهیه شیرینی - راه کار
 7. بازتاب: طرز تهیه شیرینی کشمشی خانگی - راه کار - شیرینی کشمشی - آموزش پخت شیرینی کشمشی خانگی
 8. بازتاب: طرز تهیه رولت حلوا در منزل + کاملترین روش در 10 گام ساده - راه کار
 9. بازتاب: طرز تهیه لوکوم پرتقالی مجلسی|کاملترین آموزش با 5 گام - با ساده ترین و ارزان ترین روش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

شیرینی امروزت بامن
(پیشنهاد ویژه)