عمومی

حفاظ ساختاری موتور سیکلت|سر مهمترین مکان برای محافظت راکب

درصد حفاظت موتور از ما چقدر است؟

حفاظت موتور

موتور سیکلت از حفاظ ساختاری خودرو برای محافظت از ایمنی رانندگان در صورت تصادف برخوردار نیست.موتورسواران برای محافظت از بدن خود باید اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهند. مهمترین مکان برای شروع محافظت از سر است.

سر و مغز در اثر تصادف با موتورسیکلت بیشتر در معرض آسیب قرار دارد. رانندگان و مسافرانی که از کلاه ایمنی موتورسیکلت استفاده می کنند شانس زنده ماندن را نسبت به افراد غیر کلاه ایمنی به میزان قابل توجهی افزایش می دهند.

در سال 2012 ، اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه تخمین زده است که 1699 نفر جان خود را نجات داده اند زیرا افراد از کلاه ایمنی استفاده می کنند. از سال 2008 تا 2010 ، 14283 مورد مرگ موتورسوار در ایالات متحده اتفاق افتاده است و 6،057 نفر (42٪) از کسانی که فوت کرده اند از کلاه ایمنی استفاده نکرده اند.

برای موتورسواران مهم است که خطرات سوار شدن بدون کلاه ایمنی را درک کنند. موتورسوارانی که از کلاه ایمنی استفاده نمی کنند در صورت تصادف در معرض آسیب دیدگی مغزی قرار دارند. بدون محافظت ، سر در هنگام برخورد با سرعت کم در برابر ضربه آسیب پذیر است.

مطالعات اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها در مورد صدمات غیر کشنده موتورسیکلت نشان می دهد که راکبانی که از کلاه ایمنی استفاده نکرده اند دارای هزینه های مراقبت های بهداشتی بالاتر ، بستری طولانی تر در بیمارستان ، دوره نقاهت بیشتر و کاهش کیفیت زندگی بوده اند.

صدمات ضربه مغزی که غیر کشنده هستند معمولاً نتایج جدی و طولانی مدت دارند. ضربه مغزی اغلب منجر به آسیب و ناتوانی نخاع می شود که نیاز به مراقبت طولانی مدت و فیزیوتراپی دارد. علاوه بر این ، مغز آسیب دیده ممکن است پس از بستری شدن در بیمارستان آسیب جدی ببیند و روزها تا هفته ها بعد از آسیب به دلیل آسیب ثانویه بمیرد.

از آنجا که خطر مرگبار آسیب دیدگی مغزی بسیار زیاد است ، برای موتورسواران بسیار مهم است که هنگام موتور سواری از خود محافظت کنند. استفاده از کلاه ایمنی مورد تأیید وزارت حمل و نقل یکی از اقدامات احتیاطی است که یک موتور سوار می تواند برای افزایش ایمنی در جاده انجام دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا