عمومی

برای تدوین و اجرای قوانین سختگیرانه تر از کلاه ایمنی در سراسر کشور باید کاری انجام شود.

استفاده کلاه

ثابت شده است که کلاه ایمنی جان افراد را نجات می دهد. سالانه هزران نفر قربانی تصادفات مرگبار موتور سیکلت می شوند. وبا این روند باید گفت که، در صورت وضع قوانین سختگیرانه تر کلاه ایمنی و کلاه کاسکت ، ممکن است ازهمه یا حداقل بیشتر  این مرگ ها جلوگیری  می شود.وضع قوانین قوی تر برای استفاده از کلاه کاسکت به طور قابل توجهی تعداد افراد کشته شده در هر سال در تصادفات موتورسیکلت را کاهش می دهد. برخلاف دستها و پاهای آسیب دیده که معمولاً قابل درمان و بهبود کامل هستند ، صدمات وارده به سر بیشتر منجر به مرگ یا ناتوانی مادام العمر می شود.

مزایایی برای موتورسوارانی که از کلاه کاسکت استفاده می کنند

اغلب اوقات ، رانندگان نمی خواهند هزینه زیادی برای یک کلاه ایمنی خوب بپردازند. آنها نمی توانند هزینه های مالی و عاطفی ناشی از تصادف جدی یا حتی مرگبار موتورسیکلت را در نظر بگیرند. برخی از مزایایی که یک سوار می تواند از استفاده مداوم از کلاه ایمنی بهره مند شود شامل موارد زیر است:

استفاده از کلاه ایمنی هنگام رانندگی با موتورسیکلت صدای باد و وزش باد به صورت و چشم را بسیار کاهش می دهد.

کلاه ایمنی از یک متور سوار  در برابر آب و هوا محافظت می کند. جلوی نور خورشید را می گیرد و کلاه ایمنی در هنگام طوفان سر دوچرخه سوار را خشک نگه می دارد.

کلاه ایمنی از چشم و صورت در برابر هر گونه وسیله پرواز یا آوار که می تواند باعث حواس پرتی یا آسیب دیدگی راننده شود محافظت می کند .

موتورسوارانی که بدون کلاه ایمنی رانندگی می کنند هزینه های پزشکی بالاتری دارند. آمارها نشان می دهد که قربانیان تصادفات موتورسیکلت که از کلاه ایمنی استفاده نمی کنند ، اغلب آسیب دیدگی جدی تری نسبت به قربانیان تصادف که از کلاه ایمنی استفاده می کنند ، دارند.

افرادی که از کلاه کاسکت استفاده میکنند بمراتب دچار  آسیب های کمتری می شوند ولذا هزینه درمان آن ها نیز کمتر است و دولت با وضع قوانین سختگیرانه تر هزینه های درمان خود را کاهش میدهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا