عمومی

ایمنی کلاه ایمنی دوچرخه در کشور آمریکا

همه دوچرخه سواران باید از کلاه ایمنی مخصوص دوچرخه استفاده کنند.

کلاه کاسکت امریکا

چرا استفاده از کلاه ایمنی دوچرخه مهم است؟همه دوچرخه سواران باید از کلاه ایمنی دوچرخه استفاده کنند. هر ساله در ایالات متحده ، حدود 800 دوچرخه سوار کشته می شوند و 500000 نفر دیگر در اورژانس بیمارستان قرار می گیرند. حدود 2/3 از مرگ ها و 1/3 از جراحات مربوط به سر و صورت است. استفاده و خرید کلاه کاسکت دوچرخه می تواند خطر آسیب به سر دوچرخه سواران را تا 85 درصد کاهش دهد.

هنگام خرید کلاه ایمنی باید به دنبال چه اطلاعات ایمنی باشم؟

به دنبال برچسب کمیته ایمنی کالاهای مصرفی (CPSC) در داخل کلاه ایمنی باشید. این برچسب یا برچسب تضمین می کند که کلاه ایمنی در صورت برخورد به سطح بالایی از محافظت را ایجاد می کند. طبق قانون ، كلاه ایمنی های تولید شده پس از مارس 1999 ملزم به رعایت استاندارد CPSC هستند. برچسب های “ASTM” ، “ANSI” و “Snell” نیز از استانداردهای CPSC برخوردار هستند. (این استانداردهای ایمنی داوطلبانه قبل از سال 1999 بود)

آیا می توانم از کلاه ایمنی استفاده شده یا دست پایین استفاده کنم؟

اگر کلاه ایمنی دست دوم یا دست پایین را در نظر دارید ، هرگز کلاه ایمنی خراب  را خریداری نکنید و از آن استفاده نکنید. بخاطر داشته باشید که کلاه ایمنی قدیمی ممکن است شکافی داشته باشد که شما نمی توانید آن را ببینید و اگر قبل از سال 1999 ساخته نشده باشد ، از استانداردهای ایمنی فعلی برخوردار نیست.

چگونه می توانم تشخیص دهم که کلاه ایمنی دوچرخه من به درستی متناسب است؟

هنگامی که بند چانه متصل می شود ، یک کلاه ایمنی دوچرخه باید مناسب و راحت باشد. شما نباید قادر باشید کلاه ایمنی را از این سو به آن سو یا بالا و پایین ببرید.

کلاه ایمنی باید روی سطح قرار بگیرد (به عقب کج نشود) و روی پیشانی پایین قرار بگیرد.

لبه پایین کلاه ایمنی باید 1 تا 2 عرض انگشت بالای ابرو باشد.

تکنیک دیگری برای بررسی موقعیت مناسب: چشمان شما باید بتوانند لبه کلاه ایمنی را هنگام نگاه به بالا ببینند.

بندهای کلاه ایمنی باید یکنواخت باشند و باید “”Y  تشکیل دهند که درست در پایین لاله گوش قرار گیرد. تسمه ها سر آن باید محکم باشد.

بند چانه سگک دار باید  فضای کافی را داشته باشد تا بتواند یک انگشت را بین سگک و چانه قرار دهد. هنگام باز کردن دهان ، باید بتوانید کلاه ایمنی را روی سر خود پایین بکشید. استفاده از کلاه ایمنی دوچرخه بجای کلاه کاسکت، برای متور سورای صحیح نیست و خطرناک است و برای متور سواری باید از کلاه کاسکت مخصوص متور سواری استفاده کرد .

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا