عمومی

استفاده کلاه ایمنی و کلاه کاسکت برای بچه ها

بیشتر مراقب فرزندانتان باشید

کلاه بچه ها

بچه ها برای دوچرخه سواری و یا متور سواری نیاز خاصی به کلاه ایمنی دارند. استفاده از کلاه کاسکت برای بچه ها ،به خصوص چالش برانگیز است ، بنابراین تعیین قوانین سخت و سریع بر عهده والدین است.در مورد بچه ها باید ثابت قدم و محکم باشید، مذاکره ومصالحه نکنید. به آنها حق انتخاب ندهید: یا کلاه ایمنی استفاده می کنند یا دوچرخه ، اسکوتر و غیره سوار نمی شوند. به این ترتیب ، آنها می دانند که شما این کار را جدی می گیرید.

والدین نیز باید مثال بزنند و همیشه کلاه ایمنی خود را بپوشند.

در مورد خود کلاه ایمنی ، اگرچه خرید لباس کودک در اندازه ای بزرگتر از اندازه کودک مشکلی ندارد ، اما در مورد کلاه ایمنی چنین چیزی صدق نمی کند. هنگام خرید کلاه ایمنی، باید کاملاً متناسب باشد.

اندازه فرزندان خود را با استفاده از انواع کلاه ایمنی امتحان کنید. هنگام بستن و سفت شدن ، کلاه ایمنی نباید از یک طرف به آن طرف یا جلو به عقب حرکت کند و برای محافظت از آن باید پیشانی کودک شما به درستی پوشانده شود.

همچنین کلاه ایمنی مخصوص کودکان یا کودکان نوپا باید دارای یک سگک باشد که در هنگام سقوط محکم نگه داشته شود اما پس از پنج ثانیه کشش مداوم آزاد شود تا از خفگی احتمالی جلوگیری شود. کلاه ایمنی کودک معمولاً چندین سال مناسب خواهد بود و اکثر مدل ها دارای پد های قابل تعویض هستند که با رشد سر کودک می توان آنها را با نازک تری جایگزین کرد.مراقب باشد وزن کلاه کاسکت  زیاد نباشد تا آسیب به مهره های گردن کودک وارد نکند.کلاه ایمینی برای نوزادان زیر یک سال اصلا توصیه نمیشود زیرا جمجمه هنوز سختی خود را ندارد و گردن توانای نگهداری کلاه ایمنی را ندارد و باعث آسیب رساندن به انها می شود.

کلاه ایمنی برای فرزدان فراموش نشود…

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا