عمومی

استفاده نکردن از کلاه کاسکت به قیمت جان فرد تمام می شود

فقط برای 300 هزار تومن پول...!

جریمه کلاه

استفاده نکردن کلاه ایمنی در موتور سواران در ایران تبدیل شده به یکی از متداول ترین و پر کاربردترن تخلفاتی که حتی برای ماموران یک امر عادی حساب می شود . فقط برای عدم خرید کلاه کاسکت !!

چقدر ارزش دارد؟

در فهرست خلافی موتور البته بعد از توقیف توی صدر خلافی دیده میشه . ملت همیشه در صحنه برای کلاه سر نذاشتن همیشه یه بهانه دندان گیری توی آستین مبارک شون دارند .

این بدونید که کلاه کاسکت بر روی موتور هم برای راننده و هم برای سرنشین عقب واجب است و هم قانون .

در هر صورت بانداشتن کلاه کاسکت هرکدوم از سرنشینان پلیس می تونه جریمه سنگینی بکنه . از آن جهت استفاده نکردن از کلاه ایمنی هم به جان و مال شما صدمه وارد می کند در اکثر تصادفات موتور می توان گفت آسیب اصلی به سر موتور سوار حتمی و قطعی است .

خوب می دانید که اگر اسیت بالا باشد منجر به ضربه مغزی در فرد شده و اگر منجر به مرگ نشود به کما و مرک مغزی منتهی می شود  .

استفاده نکردن از کلاه کاسکت به عواقبی دارد ؟

اساسا اسیب مغزی مخصوص زمانی است که مغز در جمجمه در اثر شدت ضربه تکان بخورد و جابحا شود و بر اثر این جابحایی کبودی ، پارگی عروق خون در مغز می شود .

عواقب آسیب مغزی بسیار شدید و پیچیده است . ناتوانی در تکلم ، ناتوانی در راه رفتن ، ناتوانی در کنترل بدن و بی حس شدن بخشی از بدن تنها بخشی از این آسیب ها هستند که یا هرگز جبران نمی شوند و یا به سختی و با پرداخت هزینه های بسیار سنگین درمان ، اندکی بهتر می شوند و در بدترین و شایع ترین حالت ممکن هم به مرگ منتهی می شوند .

این نتایج تنها به دلیل استفاده نکردن از کلاه ایمنی است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا