آشپزخانهچی بپزمسبک زندگی

آیا رژیم وگان همان گیاهخواری است؟- کتاب کاله

[ad_1]

اگر یک روزی عده‌ای را دعوت کردید که از بین مهمان‌های شما حداقل یک نفر وگان بود، کار شما کمی سخت‌تر خواهد شد. چرا که نیاز است حتما لیست غذاهایی که می‌خواهید برای مهمانی تدارک ببینید را مجدد بررسی کنید. در واقع، شما نیاز است تا از دو موضوع مطمئن شوید: این که حداقل یکی از غذاهای شما گیاهی است و هیچ ردی از حیوان در آن وجود ندارد. نکته دوم این که، این غذاها حتی از مواد اولیه‌ای مثل: تخم مرغ، پنیر، شیر و عسل هم نباید درست شده باشند.

از جمله دلایلی که افراد رژیم وگان را به سایر انواع رژیم‌ غذایی ترجیح می‌دهند حفظ و در مواردی بهبود سلامتی است. رژیم غذایی گیاهی می‌تواند خطر ابتلا به برخی بیماری‌ها را کاهش دهد. برخی دیگر از افراد از مصرف گوشت خودداری می‌کنند تا با این اقدام به حیوانات آسیب کمتری وارد شود. به عبارت ساده‌تر، حفظ حقوق حیوانات بخشی از هدف افراد وگان است.

به همین دلیل است که وگانیسم نه یک رژیم غذایی ساده بلکه سبکی از زندگی است که در آن حفظ محیط زیست، حفظ حقوق حیوانات و همینطور احترام به بدن و حفظ سلامتی جایگاه ویژه‌ای دارد.

اگر به فکر گرفتن رژیم گیاهی افتاده‌اید، اولین سوالی که ذهن شما را احتمالا درگیر می‌کند این است که آیا این روش غذایی برای شما مناسب است؟ اگرچه رژیم گیاهی فواید زیادی برای سلامتی دارد، با این وجود چند چالش پیش روی همه افرادی خواهد بود که می‌خواهند وگان شوند.

در این مقاله، ابتدا به سراغ انواع رژیم گیاهخواری رفته‌ایم و در ادامه با تمرکز بر روی رژیم وگان به طور خاص، به معرفی چیستی آن پرداخته‌ایم.

[ad_2]
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا